2015 m. spalio 28 d., trečiadienis

Pūčkorių atodangą verta aplankyti visais metų laikais

Dar viena vieta, kuri man tikrai labai patinka. Smagu, kad ji yra pakeliui link sesės namų. Naudodamasi svečio privilegijomis, kartais prašau čia stabtelėti. Tai viena įspūdingiausių ir aukščiausių atodangų Lietuvoje. Šis unikalus geologinis objektas 1974 metais paskelbtas gamtos paminklu. Atodangos aukštis – 65 metrai, plotis – 260 metrų.

Pirmą kartą ten lankėmės 2012 m., birželio mėnesį, kai buvo tikriausiai tik pradėti atnaujinimo darbai, o galbūt tik planuojami. Galima buvo stovėti ant paties skardžio krašto, žinoma, jei buvo tiek drąsos.

2013 m. buvo atlikti atodangos atnaujinimo ir sutvirtinimo darbai, jie šią vietą pavertė dar smagesne lankytojams. Yra suoliukai, kelios apžvalgos aikštelės, pavėsinės, sukurtos sąlygos šią vietą lankyti neįgaliesiems. Taip pat pakalnėje yra kavinukė.Rudenį čia pasakiški vaizdai.  2014 spalis.

Plačiau galima pasižvalgyti einant  Pūčkorių pažintiniu taku.

Puikiame Vilnios vingyje išlikusios Prancūziškojo malūno senosios užtvankos liekanos, virš kurios bu­vusio kelio vietoje įrengtas patogus pėsčiųjų lieptas.


Čia įsikūręs pramogų ir poilsio centras „Belmontas“, kur galima skaniai pavalgyti, kultūringai praleisti laiką.Mama Renata ir Aistė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą