2015 m. liepos 24 d., penktadienis

Trys dienos Latvijoje. Trečioji diena (Ventspilis, Kuldyga, Tervetė)

Trečioji diena. Iš pat ryto pro langą šviečia saulutė. Kadangi vakar vėlai pasiekėme Ventspilį, tai ir šios dienos dalį skyrėme pasivaikščiojimui po miestą. Ir galiu patvirtinti, kad tai 100% vaikų miestas. Kur beeisi, ten įvairiausios vaikams skirtos aikštelės.Daug akmens skulptūrų, kur bepasisuksi - gėlės. Girdėjau atsiliepimų, kad tai per daug "dirbtinas" miestas, bet aš dirbtinumo nepajutau. Kaip tik, visur gyvos gėlės, žolė, medžiai... Man labai patiko. Kitą kartą tikrai čia sugrįšiu, nes šį kartą neliko laiko, kad surastume visas 25 karves ;)

Po pasivaikščiojimo parke nulėkėm pagaudyti jūros bangų. Buvo labai smagu, teko pajusti ir jūros sūrumą (tikriausiai ne laiku įkvėpiau, o gal banga ne laiku pasitaikė :D ).Po maudynių aplankėme dar vieną vaikams skirtą parką Ventspils Bērnu pilsētiņa. Čia ir pačiai norisi pabūti vaiku.


Valgėme picerijoje PICA DIANA, labai labai ir dar kartą labai skanios picos.

Šiek tiek užsibuvome Ventspilyje, keliaujame toliau.


Kuldyga įsikūrusi Ventos upės pakrantėje. Tai labai gražus miestas.
Pasivaikščiojome miesto sode.

Ar bėgote vaikystėje ieškoti, kur yra vaivorykštės pradžia? Aš bėgdavau, tik niekada taip ir nepribėgdavau.. O čia štai, kur ji prasideda ;)Šiek tiek paėjus - Ventos slenkstis, tai plačiausias natūralus krioklys Europoje (249 m). Iš ten taip pat matosi  senasis plytinis tiltas, kuris pastatytas 1874 m., tai vienas iš ilgiausių plytinių tiltų Europoje.Taip pat visai šalia Alekšupytės krioklys - aukščiausias (4,5 m) krioklys Latvijoje. XVII a. sutvirtintas ir įrengtas taip, kad būtų pritaikytas pirmam popieriaus malūnui Kuržemėje.

 
Toliau patraukėme link Riežupio smėlio olos. Labai gaila, bet pavėlavome. Nežinau kodėl, bet iš anksto nepažiūrėjome darbo laiko (oloje galima būti iki 17 val. o mes ten nuvykome 17.07), bet vis tiek nuėjome pasmalsauti. Tiesa, vadovaudamiesi GPS navigacija, nuvažiavome ne ten, kur reikia (rodo kitą vietą, nei kur yra įėjimas į olą), teko grįžti. Ten, kaip ir visur kur bebuvom, yra vaikų žaidimo aikštelė. 


Na, ir paskutinė mūsų stotelė Tervetė - Tervetės gamtos parkas. Ten nuvykome jau ganėtinai vėlai, liūdnais veidais žiūrėjome į vartus - negi ir čia pavėlavome?! Veidai nušvito pamačius įėjimą, pasirodo, galima ten vaikščioti kad ir visą naktį, žinoma, jei nebijai ( įėjimas nemokamas). Aš įsivaizduoju, kaip ten įdomu vaikams, jei man, suaugusiai, kažkas nepakartojamo. Tie didžiuliai grybai, tikri nykštukų namai... oi, kaip smalsu pažiūrėti, kas ten už tų mažų durelių... Pasijauti kaip tikroj pasakoj. 
Yra takas, kur galima parungtyniauti bėgant per kliūtis. Laimėjo - draugystė.


 Pasukom ir Raganos taku. Jau temo... Mažasis davė man ranką, truputuką baugoka. 


Raganos didysis puodas ir drakono kiaušinis.


Pradėjo temti ir teko palikti pasakų mišką. Nespėjome visko apeiti - teks grįžti ;)
Štai taip ir prabėgo trys dienos Latvijoje.

Reziume.
Per tris dienas aplankytos vietos: Bauskė (Bauskės pilis), Jūrmala (skulptūra "vėžliukas", paveikslų teatras, muziejus po atviru dangumi, Dzintari parkas), Ryga (truputukas senamiesčio),  Mersrags, Engure, Roja (pajūriai), Kolka (Kolkos ragas), Ventspilis (Pietinis molas, įvairūs parkai), Kuldyga (Ventos slenkstis, senasis plytinis tiltas, Alekšupytės krioklys),  Tervetė (Tervetės gamtos parkas). 
Labiausiai patiko - viskas.

Pravažiuota  - 1096 km (bendzinas - 89 eur.)Nakvynė 5 asmenims kainavo Rygoj  - 50 eur, Ventspily -  65eur.
Man su 2 vaikais kelionė kainavo apie 300 eur  (kuras, nakvynė, maistas, suvenyrai ir pan.) 


Mama Renata

 
Kuldyga įsikūrusi Ventos upės pakrantėje, 155 km nuo Rygos. - See more at: http://www.latvia.travel/lt/city/kuldyga#sthash.NpERNPAi.dpuf
Kuldyga įsikūrusi Ventos upės pakrantėje, 155 km nuo Rygos. - See more at: http://www.latvia.travel/lt/city/kuldyga#sthash.NpERNPAi.dpuf
Kuldyga įsikūrusi Ventos upės pakrantėje, 155 km nuo Rygos. - See more at: http://www.latvia.travel/lt/city/kuldyga#sthash.NpERNPAi.dpuf

2 komentarai:

  1. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Sveiki, komentarus su reklama triname :) Norint reklamuotis, reikia parašyti laiškutį mesmamaines@gmail.com ir atsiklausti dėl sąlygų...

      Panaikinti