2015 m. birželio 14 d., sekmadienis

Kaip lengvai ir “be pastangų“ išplauti "apaugusias" keptuves

Manau, kad ne aš viena turiu namuose senų nebenaudojamų keptuvių. Išmesti gaila, nes kadaise buvo labai geros, tačiau nebenaudojamos dėl prisvilusio paviršiaus.


Interneto platybėse radau būdą kaip „prikelti“ antram gyvenimui tokias keptuves. Pažiūrėsim ar tai tiesa, ar mitas.

Reikės:
 • ūkinio muilo (sutarkuoto "burokine" tarka) - 1vnt.,
 • sodos 2-3 saujas,
 • skysto stiklo – apie 700ml. Imam didelį puodą į kurį galėsime panardinti plaunamas keptuves. Pripilame vandens ir pastatom virti. Kol vanduo užvirs, nuo keptuvių nuimamame plastikines rankenas, sutarkuojame muilą. Užvirus vandeniui įdedam muilą, išmaišome.


Dedam sodą (tik po nedaug, nes gaunasi reakcija ir putoja), bei supilame skystą stiklą. Viską išmaišome ir sudedam mūsų keptuves virti. Internete rekomendavo virti apie 5 val. Aš tikrinau keptuvių būklę kas pusvalandį. 

Taip atrodė po pusvalandžio virimo.


 Taip po valandos.


 Po pusantros valandos, puode esantis skystis, labai patamsėjo.


 Ir galiausiai, po dvejų val. (to užteko, kad viskas atšoktų nuo keptuvių kraštų), pridėjus šiek tiek mechaniškų pastangų.


Keptuvės atrodo taip.


Po tokios gilios valymo procedūros nusprendžiau keptuvėms gražinti  “neprisvilimo” savybę. Tokį būdą naudoju jau seniai ir jis tikrai veiksmingas. Tereikia į sausą, švarią keptuvę, kuri jums svyla, įberti druskos ir pakaitinti druską iki pagels (karts nuo karto pamaišydami). Druską išmesti, keptuvę tik iššluostyti paprasta servetėle ir vualia – keptuvė nesvyla  😉
Mama Julija

5 komentarai:

 1. O kur galima rasti pirkti tą skystą stiklą? Ačiū

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aš pirkau ūkinių prekių parduotuvėje, būna turguose ir prie ūkinių prekių, taip pat ir senukuose.

   Panaikinti
 2. Yra parastesnis budas. Su pelenais nusveisti ;-)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O iš kur, taip lengvai, pelenų gauti? Reik turėt kur laužą kūrent...

   Panaikinti
  2. Mačiau internete ir tokį valymo būdą. Ten tiesiog į laužą įmesdavo ir degindavo N valandų. Tačiau gyvenu paprastame bute ir nei savo kiemo nei laužavietės nei kamino deja neturiu. Todėl ir išbandžiau būtent toki būdą.

   Panaikinti