2016 m. birželio 13 d., pirmadienis

Smegduobių kraštas. Karvės ola (Biržai)


Vasariškais orais, šiomis dienomis, pasigirti negalime.  Tačiau, aplankyti dar nematytas Lietuvos vietas, tai tikrai netrukdo.  Šį kartą taikinys  - Biržai. Važiavome šešiese. Penkios damos ir Zbignevas (navigacija), su jo komentarais kelionė dar smagesnė.  Biržų kraštas, tai karstinių įgriuvų, vadinamų smegduobėmis kraštas. Jų rajone jau skaičiuojama apie 9000 ir sakoma, kad  nuolat daugėja. Palinkėjimas, “kad tu prasmegtum”, ten gali išsipildyti tiesiogine prasme. Karajimiškio kraštovaizdžio draustinyje, pamatėme  – “Karvės olą”, „Lapės olą“,  „Geologų“, , „Ievos“, „Velykų“ ir kitas įgriuvas. 
Vienoje gatvės pusėje (ten rasite stovėjimo aikštelę) yra:Velykų duobė. Labai stati nuokalnė, tai jau nedrįsau leistis žemyn. 
Perėjus į kitą gatvės pusę Geologinis takas - pėsčiųjų takas įrengtas 2,5 ha ploto teritorijoje, santakinio grunto danga. Bendras ilgis 700 m. 


Tako pradžia yra prie smegduobės "Geologų duobė".Toliau takas veda pro smegduobę "Lapės ola". Pasiekus "Gojelio" pietvakarinį pakraštį "įveda" į čia tūnantį smegduobyną, kuriame yra smegduobė "Barsuko ola" ir kitos dar didesnės bei gilesnės smegduobės. Prie daugelio smegduobių yra informaciniai stendai. 
Apžiūrėję smegduobes, vykome pažiūrėti Kirkilų karstinių ežerų. -> Kirkilų apžvalgos bokštas. Biržai

Renata

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą