2014 m. gruodžio 10 d., trečiadienis

Žaisliukai eglutei iš druskos tešlos

Šaltą gruodžio vakarą, užsidegę žvakę, su sūnumi lipdėme ir kepėme žaisliukus eglutei iš druskos tešlos. Užduotį ir receptą gavome iš mokytojos, mat šiemet tokiais žaisliukais sūnaus klasė puoš eglutę "Ozo" prekybos centre ir dalyvaus konkurse. Rezultatas gal ir nėra tobulas, bet laiką praleidom šauniai ir žaisliukų prilipdėm ir pasišnekučiavom iš širdies :)

Druskos tešlai pasigaminti reikėjo:
 • 3 dalių druskos, 
 • 1 dalies miltų ir vandens. 
(Pvz 3 šaukštai druskos, 1 šaukštas miltų ir šaukštas vandens, arba 3 ir 1 stiklinės, žiūrint kiek Jūs norite tų žaisliukų pasigamint.)
Vandens nepripilkite per daug, kad nebūtų skysta, geriau kietesnė tešla. Druska irgi turėtų būti akmeninė, o ne smulki. Pasigaminę tešlą, ant nedidelio gabalėlio kepimo popieriaus lipdom norimas formeles, jas dekoruojam pvz. žirniais, grikiais ar ryžiais, ir dedame į 100 laipsnių temperatūros įkaitintą orkaitę. Kepti reikia apie pusvalandį, kol žaisliukai sukietės. Atvėsinus galima juos dekoruot blizgučiais ar blizgiais klijais, pririšt po dailų kaspinėlį pakabinimui. Tuo klausimu sakė pasirūpins  mokytoja, todėl mūsų misija čia ir baigiasi. 

Jūsų  teismui "sūrūs žaisliukai" :) Mama Agnė su Justu

4 komentarai:

 1. Graziai pasidarbavot. Mes irgi norim isbandyti sita mena, tad lekiam minkyt.:-)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Graziai pasidarbavot. Mes irgi norim isbandyti sita mena, tad lekiam minkyt.:-)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Graziai pasidarbavot. Mes irgi norim isbandyti sita mena, tad lekiam minkyt.:-)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Graziai pasidarbavot. Mes irgi norim isbandyti sita mena, tad lekiam minkyt.:-)

  AtsakytiPanaikinti