2016 m. lapkričio 15 d., antradienis

Aktyvus laisvalaikis su vaikais. Žygis Žaliųjų ežerų ir Riešės upelio pakrančių takais.

Pirmą kartą išbandžiau žygį ->  Nerealiai realus ~ 29 km. pėsčiųjų žygis Ventos regioniniu parku.   Prisipažinsiu "pakibau". Vis planuose sukosi kitas žygis.
Šį kartą į tokią veiklą įtraukiau ir savo vaikus bei artimuosius. Tad, lapkričio 13 d. 11.00 val., sekmadienį, su visa žygeivių kompanija keliavome Žaliųjų ežerų ir Riešės upelio pakrančių takais. Žygeivių susirinko tikrai daug (virš 100 tai tikrai), įvairaus amžiaus, kai kurie net su savo ištikimaisiais draugais, šunimis. Tiesa sumuštinius teko valgyti labai atsargiai, nenorint kad jie dingtų tiesiog iš indelio. Juk ir šunys nori skanumynų ;)  

Žygis truko apie 4 valandas, maršruto ilgis apie 12 km. Toks kilometražas kaip tik tinkamas pradedantiesiems žygeiviams ir vaikams. Oras buvo labai gražus.
 
Pirmyn...


Šiek tiek filmuotos medžiagos, o taip pat kitų žygeivių foto, galite rasti čia -> 
Žygis .Tai štai kur ta sąžinė ...

Žygio metu, profesionalus geografas-pažintinio žygio gidas supažindino su paskutinio apledėjimo suformuotais ir tekančio ledyno vandens išgraužtais kraštovaizdžio elementais, saugomais kraštovaizdžio draustiniuose. Gaila, bet mažai girdėjome ką gidas pasakojo. Skubėti nesigavo, o kol  prieidavome iki gido, pasakojimas jau būdavo į pabaigą. Tad, galima sakyti, tiesiog pasivaikščiojome miško takais, pasigrožėjome gamta. 

Gidas Ričardas Skorupskas


Poilsio minutėlė.
Žygiui skirta apranga snieguotu sezonu. Šio žygio metu buvo apie -2 - 0.
Svarbiausia patogi, neperšlampama avalynė. O dėl drabužių, tai net nežinau koks pasirinkimas būtų pats geriausias. Savo mažąjį pasirodo šį kartą apvilkau per šiltai. Nepagalvojau, kad turės tiek noro ir jėgų lakstyti kalnais. Tad, kitą kartą, vilkčiau šiek tiek ploniau.  Ir BŪTINA vaikams įdėti pirštines pasikeitimui.
Aš pati, nors ir kalnais nelaksčiau, tačiau kelis kartus jaučiausi sukaitusi. O sustojus pailsėti, jau darosi vėsoka. Tad renkantis aprangą, reikia labai gerai apgalvoti. 

Maisto, bent jau man beveik neprireikė. Užtenka lengvų užkandukų, bei termoso su arbata.


Finišo tiesiojoj su dainom.

Mažieji žygeiviai.

Mūsų šaunioji kompanija. Pavargusių beveik nebuvo ;)


Žygio pliusai - grynas oras, ištvermė, gyvas bendravimas (kompiuteriai ir plančetės ilsisi namuose ;)) 
Tokius žygius miestiečiams ir miesto svečiams organizuoja Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija, įgyvendindama Vilniaus miesto savivaldybės Ekologinio švietimo ir savivaldybei pavaldžių įstaigų aplinkosauginio švietimo programos veiklas.
Beveik vienbalsiai  nutarta, kad MES dar žygiuosim! 


Renata

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą