2015 m. gruodžio 3 d., ketvirtadienis

"Akmens" žvakidė, kuri kvepia kava

Mėgstu kavą. Kiekvienas mano rytas prasideda nuo kavos puodelio. Tirščiai dažniausiai būna išmetami, bet pasirodo juos galima panaudoti visai smagiai/kvapniai namų dekoracijai.Kai internete pamačiau šią idėją, iš kart buvo nuspręsta  - mėginsiu! Puikiai atrodanti žvakidė, kažkas nematyto.. Ir nereikia jokių įpatingų produktų/detalių, viskas namuose po ranka.

Šiam grožiui, pagal internete rastą receptą, reikėjo:
 • miltų 1/4,
 • druskos 1/4,
 • kavos tirščių 1/4 (išgėrus kavą, kaip tik jų lieka tiek kiek reikia ;) ),
 • pva klijų 1/8,
 • vandens 1/4.


Iš pradžių nelabai suvokiau, kiek yra tas 1/4, bet visa laimė turėjau indą, kuriame tai galima pamatuoti ;)


Gaminimo eiga labai paprasta. Miltus, druską ir kavos tirščius sumaišyti kol pasidarys vientisa biri masė.


Atskirai sumaišyti vandenį su klijais. Ant birios masės po truputį pilti gautą skystį ir atsargiai maišyti, kol gausis pokietė tešla (viso vandens kiekio, kiek nurodoma recepte,  man nereikėjo). Norint tolygesnio akmens paviršiaus, reik skystesnės tešlos, norint grublėtos - kietesnės. Iš jos suformuoti norimą formą, įspausti skridininę žvakę. Akmenuką galima papuošti pagal savo fantaziją. Mes turėjome rožę iš džiovintos apelsino žievelės, ir spalvotų smeigtukų, kriauklyčių. Štai ir mūsų "Akmens žvakidės".Galutinai išdžiovinta ši žvakidė atrodo štai taip.Mama Renata

4 komentarai:

 1. nu zinau, kad kvailai nuskambes, bet ..... ar kvepia kava? :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. O ar galima paprastų klijų naudoti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki, nežinau kas Jums yra "paprasti" klijai, tačiau aš esu dariusi tik su pva klijais, tad apie kitus klijus komentuoti negaliu. (Renata)

   Panaikinti