2017 m. spalio 13 d., penktadienis

Gamtos lobių trasa Verkiuose
       Vilniuje, Verkių dvaro parke yra surengta puiki pramoga pavadinta „Gamtos lobių paieškos“. Surinkome septynių žmonių kompaniją – 3 suaugę, 2 vaikai bei 2 paaugliai (organizatoriai pataria, kad maži žmonės būtų jau vaikštantys) ir pradėjome kelionę po Verkių dvaro parką. 


       Trasa prasideda ir baigiasi Verkių vandens malūno restorane. Ten gavome krepšelį su visomis reikalingomis priemonėmis.  


       Trasoje nėra akivaizdžių nuorodų, rodyklių ar kitų aiškių infrastruktūros žymių, orientuojamasi pagal gamtos ženklus – medžius, augalus, jų formas ir pan.         Gamtos ženklų vedini sužinojome Verkių paslaptis, skaitėme legendas ir atlikome keletą nesudėtingų užduočių. 


       Išmokome apskaičiuoti upelio vandens tekėjimo greitį (tai man nebuvo naujiena, prisiminiau studijų laikus) bei dviem būdais apskaičiuoti medžio aukštį (vienas iš būdų yra pasilenkus žiūrėti pro klyną).         Nuėjome apie 2 km, užtrukome maždaug 2 val. ir gavome nuolaidą Vandens malūno restorane, kurią iš karto ir išnaudojome.
     P.S. Tai – antroji gamtos lobių trasa Lietuvoje, kurią įrengė Gamtoje.org komanda. Pirmoji yra Žemaitijos nacionaliniame parke, Plokštinės miške.
      Dar paminėsiu, kad ji yra nemokama. Daugiau info ->  Gamtos lobių paieška.

Elžbieta

2 komentarai:

  1. Atsakymai
    1. Ačiū! Labai džiaugiuosi, kad pavyksta atrasti vietas, įdomias tiek vaikams tiek ir suagusiems :)

      Panaikinti