2016 m. birželio 14 d., antradienis

Kirkilų apžvalgos bokštas. Biržai


Kirkilų kraštovaizdžio draustinis (1137 ha) yra aktyvaus paviršinio karsto plotas. Čia, be įgriuvų, galima pamatyti – Kirkilų ežeryną. Šis ežerynas geriausiai matosi užlipus į Kirkilų apžvalgos bokštą (jo aukštis beveik 32 metrai) . Atsiveria nuostabūs vaizdai, tiesa žemo ūgio žmonėms, užlipus į patį viršų, vaizdais pasigrožėti beveik neįmanoma, nes turėklai labai aukšti. Matomi  karstiniai ežerėliai yra ypatingi ir patrauklūs savo vingiuotais krantais, vaizdingais pusiasaliais, sąsmaukomis, įlankėlėmis ir salomis. Sakoma, kad Kirkilų ežerynas - vienintelis  unikalus kraštovaizdžio elementas, esantis  Pabaltyje.

Taip pat aplankėme Biržų pilį. Mums ji įspūdžio nepaliko. Na, bet aš visada sakau –  pamatyti vieną kartą verta ;).  

Per Širvėnų ežero tiltą nuėjome pasigrožėti Astravo dvaro sodyba. Tilto ilgis 525 m, tai ilgiausias pėsčiųjų tiltas per ežerą Lietuvoje. Širvėnos ežeras seniausias Lietuvoje dirbtinis ežeras, kuris susidarė užtvenkus Apsčios ir Alguonos upelius. Pats dvaras atrodo apleistas. Į vidų patekti negalima. Pro langą matosi įspūdingos kolonos. Rūmų prieangį puošia liūtų skulptūros. Pasivaikščiojome po dvaro parką.
Praėjome pro arkinį tiltą, kuris nutiestas per Apsčią. 


Akį patraukė parduotuvė. Kaži ar ji dar atveria kada savo duris.Kadangi namo grįžtame pro Kupiškį, tai ir ten stabtelėjome keliose vietose. 
Noriūnų dvaras. Nieko įspūdingo. Šalimais, miškelyje yra judantis tiltas. Dvarą rasti buvo sunku, navigacija paieškose nepagelbėjo.
Kupiškio bažnyčia
Uošvės liežuvis. Graži vieta poilsiui.

Uošvės liežuvis


 Yra žmonių, kurie neskaičiuoja nei laiko, nei pinigų.  Bet juk ne visi gali sau tai leisti.
Kaip taupant laiką su minimaliom išlaidom aplankyti Lietuvos miestus?
Tereikia :
  • Iš anksto susidaryti, pasirinkto maršruto, lankytinų vietų sąrašą,
  • Pasirūpinti maistu (užkandukais) ir gėrimais,
  • Susirinkti pilną ekipažą (mes buvom 5- iese),
  • Na ir žinoma privaloma su savimi pasiimti nieko nekainuojančias geras nuotaikas.
Mūsų pasirinkta kelionė vienam asmeniui kainavo apie 10 eurų (kuras, ledai atsigaivinimui bei susigundėm paragauti Kupiškišką kebabą). O pamatėme iš ties daug. Nuvažiuota apie 350 km. 

Visa kompanija, be "Zbignevo". Ačiū merginos.

Renata

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą