2019 m. liepos 24 d., trečiadienis

Pyragas su daržovėmis

Išbandžiau šį daržovių pyragą. Labai, labai patiko... Hmmm, rekomenduoju!


Pyragui reikės:
  • 200g miltų,
  • 100g sviesto,
  • 1 kiaušinio,
  • ir pora v.š. sūdyto vandens.


Sviestą sumaišome su miltais iki gausim trupinių tešlą. Tada dedame kiaušinį ir pora šaukštų suraus vandens. Užminkome tešlą (aš dar įminkiau šaldyto baziliko). Dedam minimum 2 valandom į šaldytuvą. Idealu būtų nakčiai jai brandintis šaltojoje. :)


Įdaras, kaip jau manau supratote, gali būti tai, kas šiuo metu yra pas jus šaldytuve. Aš išsiėmiau savo šaldytus brokolius, žiedinius kopūstus. Dar virtas morkytes, papriką, pomidorus, mozzarella sūrio. Brokolius su kopūstais apviriau atskirai puode. Dalį brokolių pasilikau užpilui. Susipjausčiau rūkytos šoninės gabalėlį. Pasiruošiau savo įdarą.

Dabar toliau ruošiame tešlą. Išimam ją iš šaldytuvo ir leidžiame pastovėt 10 minučių kambario temperatūroje. Iškočiojame lakštą ir dedame į indą. Jį prieš tai patepame riebalais ir apibarstome miltais.


Šakute subadome tešlos dugną. Įkaitinam orkaitę 150 C ir pašauname 10-15 min, kad tešla apkeptų. Kadangi pilsim užpilą, tai būtų didelė tikimybė ištraukti ne pyragą, o košę.Kaip pyragas apkepė ištraukiam ir dedam į jį įdarą.
Gaminamės užpilą:
Išplakti 2 kiaušinius, įpilti 0,5 stiklinės pieno, įdėti 4 šaukštus grietinės, gerai viską išplakti. Galima dar įmaišyti 2 šaukštus miltų. Aš pasiliktus brokolius sutryniau su trintuve ir įmaišiau į užpilą. Užpilą pilam į mūsų pyrago formą ant įdaro. Pjauname pusiau pomidorus, juos dedame ant viršaus, barstome krapais, petražolėm, tarkuotu olandišku sūriu.


Didinam orkaitės karštį iki 200 ir kepame 30-40 min.
Štai ir viska. Skanaus!Eliza

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą