2017 m. kovo 5 d., sekmadienis

Nacionalinis lankytojų centras
Ne visi žino, kad Lietuvoje yra 5 nacionaliniai, 30 regioninių parkų, 3 valstybiniai gamtiniai ir 2 kultūriniai rezervatai, apie 300 draustinių, daugiau kaip 500 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų... Įspūdingi skaičiukai, ar ne? Ir mes šitą sužinojome apsilankę Nacionaliniame lankytojų centre.


Mes lankomės jau ne pirmą kartą, bet kaskart atrandame kažką naujo.Ir tik užėjus pasijunti labai arti gamtos. Visur žvėreliai, gyvūnai, vabalėliai, žolynai, debesys, paukščiai... Meškos formos skrajučių stendas, grybukai vaikams atsisėsti ar visur sienose šliaužiantys, skraidantys vabaliukai, tai tik dalis įdomių interjero detalių.

Vaikams labai patiko žaidimas apie kormoranus, patiko klausytis įvairių paukščių skleidžiamų garsų, o dėliones su gyvūnais dukra galėjo dėlioti po kelis kartus. 

Kampelis vaikams neapsakomas, atrodo ir namuose turime pieštukų ir popieriaus, bet čia ant grybukų daug smagiauSaugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro tikslas – suteikti žinių apie saugomas teritorijas.Ekspozicija padės suprasti ką ir kodėl reikia saugoti, kodėl gamtosauga civilizuotai žmonijai darosi vis svarbesnė. Svarbu, kad lankytojai susidomėtų nacionaliniais ir regioniniais parkais, saugomomis rūšimis, kraštovaizdžio ypatumais, kad norėtų patys atrasti mūsų krašto gamtos lobius. 


Išskirtinė nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų vertė iliustruota ne tik vaizdais, bet ir konkrečiais daiktais. 

Kino salėje – šikšnosparnių buveinėje, galima žiūrėti filmus, klausytis paslaptingų gamtos garsų. 


 Įrengtas stalas, kur įvairios gamtos mįslės paaiškinamos filmuotais siužetais. 


Labai džiaugiuosi, kad atradome tokią įdomią vietą, o dabar vykstant į kažkurį Lietuvos kraštą, būtinai ieškosime lankytojų centrų. 


Elžbieta

3 komentarai:

 1. Reikės būtnai su vaikais apsilankyti. Ačiū Elžbieta ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Sveiki,
  Kokio amžiaus vaikams rekomenduojama?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki, manau, kad kiekvieno amžiaus vaikai bei suaugę ras kažką sau. Buvome su 1 metų ir 9 mėn. bei 5 metų vaikais. :)

   Panaikinti