2017 m. spalio 9 d., pirmadienis

Nemuno kilpomis • 2017 • TrenkTuras (pėsčiųjų žygis - 25km sveikatingumo)

Pagaliau prisiruošiau į dar vieną žygį! Su nekantrumu laukiau spalio 7 dienos. Ir štai išaušo ankstyvas rytas. Kilom anksti, nes iki Prienų mums nemažas gabaliukas kelio. Kuprines į mašiniuką ir pirmyn. Atvykome 8 valandą, iki žygio pradžios dar visa valanda laiko. Kadangi atvykome anksti, tad pasiimant savus startinius paketus, eilutės nebuvo.  O ir automobilį pasistatėm pačioj artimiausioj stovėjimo aikštelėj. Tad galiu teigti, kad atvykti šiek tiek ankstėliau, protingas pasirinkimas.   

Belaukiant starto pasimatavom Lukla.lt kuprinėlę ;)
    
Iššūkiui ėmėmės 25 km sveikatingumo maršrutą. Iš anksto pirkdamos bilietus, susimokėjom po 11 eurų. Į kainą įskaičiuota:
 • Startas 09:00-12:00
 • Finišas 13:00-18:30
 • Startinis paketas
 • Poilsio ir pagalbos punktai
 • Vanduo ir arbata
 • Užkandžiai
 • Pietūs
 • Parvežimas nutraukus žygį
 • Daiktų saugojimas
 • Diplomas
 • Medalis
 • „Gjensidige“ asmens draudimas. 
  Startiniai pakeltai jau pas mus. Juos sudaro:

 • kontrolinė apyrankė (punktuose būsime aptarnaujami tik su tokia apyranke);
 • žygio dalyvio pasas su žemėlapiu, nuorodomis bei kontaktiniais telefonais;
 • kita žygiui svarbi informacija ir priemonės.

   
   
Kol laukėme starto, renginio vedantieji, pravedė žygeiviams makšteles, prasijudinom kaulus ir mes. Tad pirmyn į žygį!

Startavome 9:15
Visas kelias pažymėtas skyriamaisiais ženklais ant medžių/krūmų. Taip pat sudėtos rodyklės nurodančios kelio kryptį bei turime žemėlapius (kurių mums neprireikė). Tad pasiklysti tikrai neįmanoma.

Mums ten ! ;)

Pirmoji žygio atkarpa, vedanti iki Birštono, prasideda Žvėrinčiaus taku. Gražus takas, su daug pavėsinių bei medžio skulptūrų. Žygeiviai kol kas linksmai nusiteikę, klega, juokauja, kai kurie lekia net pasišokinėdami.

 
Pirmasis atsižymėjimo punktas praėjus 6 km. Jis buvo įrengtas prie Vytautas Mineral SPA. Gavome šiltos arbatos, krėslus poilsiui, sudalyvavome loterijoj ir pirmyn. 

Jei netyčia nusukai ne tuo keliuku ... ;)

Žygeivių minios tiek priekyje, tiek už mūsų ...

Miško takų įkalnes įveikti darosi vis sunkiau ...Škėvonių atodanga. Atsiveria nuostabūs vaizdai.

Antrasis punktas įveikus 13km. BENU VAISTINĖS punktas. Antras anspaudukas uždėtas. Gavom Kalcio gėrimo, perlinės košės su mėsyte ir grožėjomės atsiveriančiais vaizdais.Pakelės "virtuvė". Galima buvo rinktis perlinę košę su mėsyte, arba grikių košę be mėsytės.


Škėvonių atodanga ...

Pasistiprinom ir žygiuojam toliau. Kadangi kelis kartus buvo užklupęs lietutis, o žygeivių iš ties daug, tai miško ar tai pievų keliukai tapo slidžiomis pliurzėmis. O tai tikrai apsunkina žingsnius.       
O šis slidus, status kalnas privertė ne vieną sustoti ir luktelėti kol atsistatys kvėpavimo bei širdies ritmai. Sakyčiau nebloga "staigmenėlė", kažkur 15 - 16 žygio kilometre.

    
 
16 km įveikta. Trečias punktas KNEIPO SODAS. Galima buvo pasivaišinti Kneipo arbatėle.Troškuliui numalšinti "Vytautas".
  Pailsėję žygiuojam toliau ... Rudeniniai vaizdai nuostabūs.Kita stotelė įveikus 18 km. LAISVALAIKIO TERAPIJA. Pasistiprinimui gavome kukurūzų trapučių. Poilsio minutėlė ir pirmyn.Pasakiško grožio žygio atkarpa.

 

22 - antrame km paskutinis PERSKINDOL punktas. Gavom arbatėlės. Atsipūtėm ir finišo tiesiojon !!! Kur pradžioj žygio visi klegėjo, juokavo, straksėjo ... Tai likusią kelio dalį visi ėjo tyliai, ramiai ir sakyčiau jau ganėtinai lėtai.


Paskutinioji 3 km atkarpa miško takeliu.


Ir FINIŠAS !!! 16:09


Su bendražyge! MES GALIM !!!
Viso žygyje dalyvavo virš 6 tūkst. žygeivių. Labai smagu girdėti, kad žmonės renkasi aktyvų laisvalaikį!!! Mums įveikus 25 km trasą, jau grįžusių buvo apie 2 tūkst žygeivių. Dar 4 tūkst. minė žygio takus.
Didelis AČIŪ organizatoriams. Viskas suorganizuota puikiai. Poilsio punktai vietoj ir laiku, maisto ir gėrimų gavom užtektinai. Savas maistas liko beveik nepaliestas, nors įsidėjau tikrai nedaug (indelis džiovintų vaisių, indelis riešutų mišinio, trys bananai bei juodais šokoladas su riešutais). Savo suvalgiau tik kelias saujas riešutų mišinio. Tad kitam žygiui maisto visai neimsiu. Trasa parinkta vaizdinga ir tikrai nenuobodi. Pajutus, kad jėgų nebeturi baigti žygį, galėjai be problemų grįžti su tam skirtu transportu.  Dėl WC taip pat problemų nebuvo jokių. Teko dalyvauti viename nerealiai fainame 29 km žygyje, kur WC su žiburiu nerasi, tiesa, tas žygis buvo nemokamas, tad ir be patogumų.

Nakvynei apsistojome viešbutyje AUDENIS. Puikus viešbutis. Jaukūs, tvarkingi kambariai, minkštos lovos. Maitinimas ir aptarnavimas puikūs, porcijos milžiniškos ir maistas iš ties labai skanus.
Kitą dieną, nors ir be perstojo pliaupė lietus, dar šiek tiek pasivaikščiojom po Birštoną. Tai labai gražus miestas.

Apsilankėme mineralinio vandens garinimo bokšte.

 Užkopiau į Birštono piliakalnį/Vytauto kalną. Atsiveria pasakiški vaizdai.
Taip pat išmėginom Kneipo sodo refleksoterapinį taką.


      
Ir tiesiog pasigrožėjom Birštono parkais. Mamai lauktuvių !!! :D

 

Būtinai dar čia grįšime!!! 

Renata

2 komentarai:

 1. Šiemet ir mes susipažinome su Birštonu ir jį be galo pamylome... Puikiai pasportavote, šaunuoliai! :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū, iš ties puikiai pasportavome :D . O Birštono grožis pasakiškas, dar tikrai ten važiuosiu ;)

   Panaikinti