2016 m. lapkričio 16 d., trečiadienis

Mugių karštinėIki kol dukrai sukako maždaug metai, viską tiesiog kraudavau į dėžes ir veždavau draugams, pažįstamiems, bendradarbiams ir t.t. Labai mėgstu daiktus ir jų perku be proto daug. Visai neturiu saiko. Todėl milžiniškas dėžes rūbų, batų, žaislų ir kitų priemonių tiesiog dovanodavau. Taip prasidėjo labai faina draugystė su bendradarbiais, kurie augino maža berniuką. Jų berniukui paaugus, kai sužinojo jog mes laukiamės antro vaikelio, jie taip pat maišais nešė mūsų mažyliui rūbus, žaislus. 

Tuo metu neturėjau parduodamų daiktų mūsų mažyliuose, nes ten tik retkarčiais ką nors nusipirkdavau.  Nedėdavau jokių skelbimų, nedalyvaudavau jokiose mugėse, tiesiog viską dovanodavau ir skolindavau pažįstamiems ir draugams. Taip pat buvo ne viena  menkai pažįstama šeima, kuriai tiesiog dovanodavome rūbus, nes rūbų turėjome labai daug.

Po vieno tokio eilinio daiktų ir žaislų atidavimo vieniems draugams, vyras sulaukė žinutės "Mums žaislų nereikia, pasiimkit arba atiduodam į caritą". Ši žinutė mane sunervino, nuvažiavau ir pasiėmiau žaislus, nes žinojau, kad laukiamės antro vaikelio ir man jų dar prireiks. Po to sekė didelių daiktų gražinimai iš kurių grįžo ne visi... Ir aš supratau, kad gana, daugiau nieko nebedalinsiu už dyką.

Nuo tos dienos pradėjau krauti žaislus į facebook  grupes, mūsų mažylius, dalyvauti mamų mugėje, mamų turgeliuose. Ir žinot ką? Aš niekad netikėjau, kad kas nors gali pirkti jau nešiotą rūbą. Tuomet man atsivėrė akys ir tapau tuo, kuo esu dabar... Ne paslaptis, kad aš esu didžiulė vaikiškų mugių ir mamyčių turgelių fanė, o mano vyras pasakytu, kad net gi maniakė. Todėl noriu pasidalinti įspūdžiais apie savo mėgstamiausią prekybos būdą - muges.
 


Esu bandžiusi prekiauti blusturgyje vaikams ir jų tėvams, mamų mugėje, uodo turgelyje ir taip pat dalyvavau paskutiniame mūsų mažylių turgelyje. Kiekvienas iš šių turgelių turi savo pliusus ir minusus:

- Blusturgis vaikams ir jų tėvams: dalyvio mokestis 10 eurų, klientai pasiturintys, neperka dėvėtų, bet perka naujus nenešiotus rūbus. Gerai, kad tokių turėjau, nes būčiau nuėjusi į minusą. Išėjau truputį į pliusą, bet labiau gaila sugaišto laiko, tad jame daugiau nedalyvausiu, nes ir naujų rūbų neturiu tiek, kad atsipirktų. Kaip pirkėja taip pat galiu pasakyt, kad nieko neįsigijau, nes kainos buvo užkeltos. Pirmą kartą iš mugės grįžau tuščiomis. Taip pat pirmame aukšte vyko prekyba dizainerių drabužiais, tad mama, apsipirkusi pirmame aukšte, atėjusi į antrą nieko nebepirkdavo, nes buvo pilnais naujų rūbų maišais. Renginys saviems, tik dar nežinau kas tie savi buvo... :)
Parduotos tik naujos prekės, likutis sumoje iki 30 Eurų (atskaičius 10 Eurų dalyvio mokestį).

- Mūsų mažylių turgelis
: Lina gali patvirtinti, kad aš jau klausinėju, kada gi vyks sekantis. :) Pagrindinis pliusas - nėra dalyvio mokesčio, tad netgi jei ir nieko neparduosit, tai prarasite tik savo laiką, bet ne dalyvio mokestį. Puiki proga atitrūkti nuo vaikų ir pailsėti, galima išlįsti į Ozą ir kavos išgerti :) Pirkimai vyko neblogai, gal tik vietos prekėms trūko, tad buvo sunku atskleisti ką gi aš ten turėjau. Kaip pirkėja, taip pat likau labai patenkinta, nes iš gretimos kabyklos nupirkau žieminį kombinzoną dukrai metam į priekį už 4 Eurus ir KappAhl palaidinę (taip pat pora dydžių per didelę) už 2 eurus. Kainos mano galva labai mažos, o daiktais džiaugiuosi. :)  
Parduoti didesni daiktai ir keli dėvėti rūbai sumoje iki 30 Eurų (mokesčių nebuvo).

- Uodo šeimos turgelis: dalyvio mokestis 10 eurų. Prasėdėjus 2 valandas dar nieko nebuvau pardavusi ir jau galvojau eiti namo, bet tada šiek tiek prapirko. Taip pat daugiau tikriausiai nebedalyvausiu, nes per daug pardavėjų, kai kurie pirkėjai iki mūsų galo net neatėjo :( . Turgelis vyko Gariūnuose. Tad galiu pasakyt, kad pati nusipirkau tik saldumynų iš man senai žinomo "taško" Gariūnuose ir tiek :). Tiesa, ir kaimyninės pardavėjos nesidžiaugė aukso kalnais, bet nors pabendravau su šauniomis mamomis. Linkėjimai jei skaitote! Parduoti keli dėvėti rūbai po eurą ir pora didesnių daiktų, likutis sumoje iki 30 Eurų (atskaičius 10 Eurų dalyvio mokestį), 

- Mamų mugė: Kad ir kaip žiūriu, tai vienas iš patogiausių būdų parduoti. Suruoši ir palieki. Dideli mokesčiai? Taip. Didelis komisinis (30%), papildomi mokesčiai... Bet realiai vistiek, tai toks grandiozinis renginys, kad ką nors tikrai parduosi. Taigi, dalyvavau ir 2016 m. rugsėjo mėn. vykusioje Mamų mugėje (jei neklystu, tai jau mano 3-as kartas). Pasiruošimo ir gaišaties labai daug, mano vyras net gi sakė "nebedalyvauk, nes būni demonas". Net susiginčijau su vyru, galvojau ką jis čia tauškia... Juk su pakilia nuotaika kabinau etiketes, vežiau daiktus ir galvojau "nu gi viskas čia gerai". Ir tik nuvažiavus supratau apie ką jis kalbėjo. Mane žiauriai nervina nesąmonės, kurias daro mamų mugės organizatoriai. Tada aš grįžtu namo ir pradedu garsiai širst, o mano vargšas vyras viso to turi klausytis... Kad ir šį kartą, per daiktų pristatymą nebuvo pervystymo stalų, nors tai buvo žadėta. Kadangi iš organizatorių atsakymo jokio negavau, tai vaiką vysčiau pasidėjusi ant stalo.  Linkėjimai visoms, kurios matėte šį protesto gestą. Bet ar tikrai dalyviams nereikia patogumo, o klientėms, kurios ateis, jau turi būti viskas "čiki"? Aišku, po to mamų mugės atsiprašinėja, siūlo arbatos ir t.t., bet geriau jau padaryt iškart, o ne vėliau atsiprašinėti. Taip pat nepatiko, kad zona su metaliniais paspirtukais buvo aptverta, o mediniai ir greit lūžtantys daiktai nebuvo aptverti... Po ilgų diskusijų su mamų muge per apsipirkimą jau mačiau, kad problema buvo išspręsta, bet kaip ir pirmu atveju viskas post factum, kai jau man nuotaika galutinai sugadina.   
Pardavimais kaip ir visada esu patenkinta (apie 70 eurų atskaičius mokesčius, pakabas, žiogelius). Taip pat apie 70% neparduotų prekių kas kartą atiduodu labdarai, tad spintos tikrai pratuštėja.

Po daiktų pristatymo sakiau mugėse daugiau nebedalyvausiu, nes tikrai jei mano vyrui reikia klausytis mano burbėjimo, tai man jo gaila... Bet nuėjusi į dalyvių apsipirkimą ir eilinį kartą radusi "lobių"... Sukirbėjo mintis, kad gal vis tik reiks dalyvauti ir kitąmet :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą